O nas

Trochę chwalimy się.

Nasza historia

Gdy w 2019 roku wybieraliśmy się z grupą przyjaciół, żeby zwiedzać węgierskie winnice, nie przypuszczaliśmy, że wrócimy z mocnym postanowieniem otwarci w Nowym Sączu klimatycznej winiarni. Chcieliśmy przenieść atmosferę węgierskich winiarni i zaszczepić w naszych gościach miłość do wina i dobrego jedzenia. 

Udało nam się wynająć lokal idealny. Rynek 10 w Nowym Sączu jest historycznie związany z winną historią Sądecczyzny. To właśnie w tym miejscu, do którego mamy zaszczyt Was zaprosić, przechowywano, na przełomie XVI i XVIIw wino. Zaraz po przekroczeniu progu sieni możecie zobaczyć zachowany, późnorenesansowy portal zwieńczony gzymsem. To właśnie z naszych piwnic wyjeżdżało wino i wyroby rękodzielnicze. Chcieliśmy zachować historyczny klimat miejsca, stąd kamienne, nie ruszane mury. Żeby nadać lokalowi ciepła, przytulności i intymności dołożyliśmy przytulne kanapy, wygodne fotele, ukryte zakamarki idealne na randki, piękny drewniany bar i eleganckie szafy na wino. Udało nam się stworzyć miejsce wyjątkowe. 

Otwierając Winiarnie Sądecką, wiedzieliśmy, że nie tylko dopracowane wnętrze ma stanowić o naszej unikalności. To dobór win, jedzenie i wykwalifikowany personel stanowią dopełnienie tego miejsca.

Czy nam się udało? Osobiście uważamy, że tak! Opinie zadowolonych gości utwierdzają nas w przekonaniu, że stworzyliśmy wyjątkowo miejsce na kulinarnej mapie Nowego Sączą. I chcemy Was zaprosić, żebyście mogli razem z nami doświadczać świata win i odkrywać z nami nowe smaki. 

chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do naszego newslettera, będziecie na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi i degustacjami oraz imprezami tematycznymi, jakie oferuje nasza Winiarnia.

Imię
Email
Formularz został przesłany. Dziękujemy!
Przy przesyłaniu formularza wystąpił błąd. Proszę zweryfikować wymagane pola.

Z naszego menu

Polecamy wyjątkowe tatry: z sezonowanej wołowiny i z łososia.

Tatar z sezonowanej wołowiny
ogórki kiszone / grzyby marynowane / kapary / żółtko
48 zł
TATAR Z WĘDZONEGO ŁOSOSIA Z GUACAMOLE
wędzony łosoś / awokado / pomidor / limonka
52 zł

Rezerwacja / Organizacja imprez

rezerwacja telefoniczna:

570 701 601

rezerwacja przez email:

winiarnia@winiarniasadecka.pl

Przewiń do góry